Reference

ČÍST DALŠÍ PŘÍBĚH
Máme moderní patrový dům. Je velký a zároveň úsporný

Máme moderní patrový dům. Je velký a zároveň úsporný

Parcelu v okolí Mladé Boleslavi hledali skoro rok. Když ji konečně našli, potřebovali rychle stavět. Bydleli totiž v dvoupokojovém pronajatém bytě a čekali miminko. Marek Zetka s přítelkyní Soňou Kanskou se proto chtěli co nejdříve přesunout do vlastního rodinného domu. Proto zvolili montovanou dřevostavbu, jejíž výstavba je opravdu rychlá. A vsadili na společnost Guzman.

Dům nám postavili na klíč. Nemuseli jsme se o nic starat.

Dům nám postavili na klíč. Nemuseli jsme se o nic starat.

Moderní a prostorný bungalov manželů Ritterových stojí na kraji Žatce, na jednom z konců zdejší nové vilové zástavby. Je tu ticho, klid a pohoda. A právě na to se oba těšili nejvíce, předtím totiž bydleli v paneláku. „Měli jsme hlučného souseda a večírky pod oknem. Tady je to úplně jiný svět,“ usmál se při rozhovoru František Ritter.

Postavili si druhý dům. A znovu šli do dřevostavby

Postavili si druhý dům. A znovu šli do dřevostavby

Manželé Kaufmanovi měli původně ve středočeské Unhošti, ležící mezi Prahou a Kladnem, patrový dům. Ten jim ale přestal vyhovovat, protože se starají o handicapovanou dceru.

A tak si postavili bungalov – přízemní a kompletně bezbariérový dům. Navíc znovu v Unhošti, takže se přestěhovali opravdu jen o pár desítek metrů dál.

Stavba polikliniky? Šla bych do toho znovu

Stavba polikliniky? Šla bych do toho znovu

Dlouhých 25 let ordinovala Miroslava Večeřová na poliklinice v Mělníku. Pak se rozhodla postavit si jen kousek dál vlastní kliniku. Cesta k ní byla strastiplná, dnes ale budova stojí a všem oddělením, které zahrnuje, se daří. Po čtyřech letech od zahájení provozu má jasno. „Šla bych do toho znovu,“ říká paní primářka.

Stačí si vzít kartáček a nastěhovat se

Stačí si vzít kartáček a nastěhovat se

Obrovskou výhodou dřevostaveb je rychlost, s jakou dům vyroste. Díky ní se do něj mohou noví obyvatelé nastěhovat do tří měsíců od zahájení stavby. Dřevostavby přitom mají spoustu dalších výhod v čele s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi a lepším vnitřním mikroklimatem.

Jaké jsou zkušenosti s dřevostavbou po 8 letech užívání?

Jaké jsou zkušenosti s dřevostavbou po 8 letech užívání?

Kromě pěti let ve Francii žili manželé Sekerkovi dlouho v jednom z tisíců bytů na pražském Jižním Městě. Z největšího sídliště v metropoli se pak v roce 2006 přestěhovali do Kamenice u Jesenice, kam předtím jezdili na chatu. V době, kdy byly dřevostavby v Česku spíše v plenkách, vsadili na firmu Guzman. „Nevěděl jsem o dřevostavbách skoro nic, ale nechal jsem se přesvědčit. Rozhodně toho nelituji a s čistým svědomím bych jak dřevostavbu, tak stejnou firmu doporučil všem ve svém okolí,“ říká pan Sekerka o osm let později. Ostatně to už udělal – společnost staví dům i jeho synovi.

Prostornou terasu si užívají

Prostornou terasu si užívají

Pokud chcete trávit teplé dny spíše venku než v domě, určitě uvítáte rozměrnou terasu. Ideálně navíc krytou před menší nepřízní počasí. Terasa nebývá standardní součástí typových domů od Haas Fertigbau, můžete si ji ovšem objednat u firmy Guzman. Podobně postupoval i pan Gaudek, který si přál zastřešenou terasu, kde by mohl trávit příjemné chvíle s rodinou.

Postavila si dům svých snů

Postavila si dům svých snů

Před třiceti lety postavila rodina Blanky Chvalovské veliký dům v Blšanech. Když se ale její syn usadil ve Spojených státech, zůstala v obrovské dvougenerační vile sama. A začala proto přemýšlet o novém, o poznání menším domě. „Říkala jsem si, že hradit všechny náklady za vytápění a údržbu je velikánský luxus. Mám už také nějaké ty roky a měla jsem navíc i zdravotní problémy. Takže jsem zvažovala něco menšího. Do bytu jsem ovšem nechtěla, protože nejsem zvyklá bydlet v uzavřeném prostředí,“ vypráví.