Od počátku přitom měli jasno, že si pořídí dřevostavbu. Také první dům byla totiž dřevostavba od firmy Haas Fertigbau a rovněž ho stavěla firma Guzman. „Nikdy jsme neměli v předchozím domě žádný problém,“ shodli se manželé, že rozhodla pozitivní zkušenost.
Při výstavbě nového domu si užívali především rychlost. „První dům jsme totiž kupovali už jako hotovou stavbu a jen jsme v něm dodělávali vnitřky. Vůbec jsme tedy neviděli, jak stavba postupuje. Na ten druhý jsme se chodili dívat každý den. Bylo to úžasné divadlo,“ vzpomínali.
Porovnání se stavbou zděného domu měli a mají přímo před očima. Na sousední parcele totiž roste právě zděný dům. „Sousedé začali stavět chvilku po nás a mají teprve vnějšek. Než budou bydlet, zabere to ještě několik měsíců. A my jsme v novém už dva měsíce,“ řekli. S prodejem původní dřevostavby přitom neměli problém – zájemci se našli okamžitě a s jedním z nich se brzy dohodli.
Širší dveře i chodby
Zařizování prvního domu měl na starosti Petr Kaufman, bylo to však ještě v době, kdy se teprve měla narodit starší dcera. „Nevěděli jsme tehdy, že bude postižená, to se ukázalo až časem,“ vyprávěla jeho manželka. „Narodila se předčasně a kvůli dětské mozkové obrně je postižená na všechny čtyři končetiny. Nemůže chodit, potřebuje speciální vozítka,“ doplnila paní Kaufmanová.
I proto už druhý dům vymýšleli oba manželé společně s cílem, aby každodenní provoz byl co nejjednodušší. V předchozím domě je limitovalo schodiště, kvůli němuž prakticky nevyužívali horní patro. Byl to zkrátka dům pro zdravé obyvatele. Druhou dřevostavbu si sice vybrali z katalogu, ale typový dům upravovali a ladili podle svých představ.