Jak dlouhá může být cesta k novému domu? Věřte nevěřte, za pouhých šest měsíců můžete bydlet. Má to sice několik „ale“, ovšem rozhodně ne nepřekonatelných. Chcete důkaz?

Jedním takovým může být příběh manželů Hany a Bohumila Novotných. Stačí mít vše pečlivě připravené, vybrat kvalitní a spolehlivé partnery (v tomto případě společnost Guzman), a pak už jen sledovat a těšit se z toho, jak nový dům roste.

Ale vezměme to popořádku. Manželé Novotní z Dubí u Teplic bydleli ve velkém rodinném domě společně se dvěma dcerami, ale poté, co ratolesti opustily rodný dům, stalo se pro ně velký dům nákladným a náročným na údržbu. „Jen oken měl dům osmadvacet, tak si představte, jaké to bylo, všechny umýt,“ povzdechl si Bohumil Novotný.

„Zůstali jsme v domě sami dva, v podstatě už důchodci a náklady na údržbu a provoz byly hodně vysoké. A tak jsme začali pátrat po novém bydlení. A protože jsme chtěli dřevostavbu, do oka nám padl Guzman, který se  dřevostavbami dlouhodobě zabývá. Chtěl jsem vidět, jakým způsobem domy staví, proto jsme se vydali do vzorového domu v Dolanech. Nechtěli jsme nějakou dřevostavbu, která se lepí, jak to přijde pod ruku. To, co jsme viděli, nás přesvědčilo natolik, že jsme se hned na místě dohodli,“ popsal pan Novotný úplný začátek cesty za novým domem.

 

To byl teprve první krok. Následoval další: výběr společnosti Guzman, která celý zbytek stavby provedla na klíč.

„Především díky osobnímu přístupu pana Kazíka vše perfektně fungovalo. Vše, co jsme si domluvili, platilo,“ poznamenal pan Bohumil.

Problém nebyl ani to, že si svůj dům manželé Novotní sami vyhlédli. „Měli jsme svou představu. Viděli jsme zděný dům, který se nám líbil, ale chtěli jsme ho v dřevostavbě. Pro firmu Guzman nebyl problém připravit pro nás individuální projekt. Nakonec jsme ale po dohodě s projektanty některé naše představy upravili. Třeba vnitřní uspořádání, podobu kuchyně nebo umístění krbu. Rozhodně to bylo ku prospěchu. Když koukáme na televizi, máme krb hned vedle ní. Takže pokud nic zajímavého nedávají, máme příjemný náhradní program,“ usmíval se pan Novotný.

 

Žádost o stavební povolení k domu, který je přízemním bungalovem s dispozicí 3 + kk a terasou, manželé Novotní podali 13. října 2017, a protože místní stavební odbor v Dubí nedělal žádné průtahy, 25. února 2018 nabylo právní moci a stavba mohla začít: Pátého března začala firma Guzman stavbu základové desky, a přestože musela být na čas přerušena kvůli mrazu, 29. března byla deska hotová. Na začátku dubna zahájili stavbu domu a 28. června bylo hotovo.

„Dům nám předali kompletní s kuchyní, skříněmi v ložnici a v šatně, bylo vymalováno, dům omítnutý a uklizeno. Mohli jsme se okamžitě nastěhovat, což jsme také udělali. Zimu jsme už strávili v domě, byť ještě bez zahrady a terasy,“ uvedl pan Novotný. V dubnu 2019 nastoupila firma na zahradu a na začátku května opět společnost Guzman na dokončení terasy a zámkové dlažby. „Práce na základové desce, to byl od lidí z Guzmana pod vedením stavbyvedoucího pana Nohy doslova koncert. A potom na zámkové dlažbě a terase následoval druhý,“ popsal pan Novotný finiš stavby. Na konci května 2019 bylo vše hotovo.

Suma sumárum, od začátku stavby základové desky po předání domu na klíč to trvalo necelé čtyři měsíce, do kompletního dokončení i s terasou, zahradou a dlažbou pak rok a tři měsíce. „Při volbě dřevostavby nás zaujala rychlost stavby, a to se naprosto potvrdilo. Navíc vše fungovalo jako na drátkách, bez problémů. Veškeré práce byly odvedeny ve vysoké kvalitě. A tak si můžeme dnes naplno užívat krásné a příjemné bydlení,“ konstatoval pan Novotný.

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Inteligentní dům umí mnohem více než jen hrát si se světly

Měli pozemek a chtěli co nejdříve bydlet ve svém. Proto se Lavičkovi rozhodli pro montovanou dřevostavbu. Stavět se začalo na jaře a Vánoce už rodina strávila v novém patrovém domě. Jejich dům je přitom výjimečný tím, že je doslova prošpikovaný moderními technologiemi. Nejen o tom, jak se staví inteligentní dům, jsme si povídali s jeho […]

Více informací

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.