vytápění

Vytápění

Poradíme vám, který typ vytápění bude vaší dřevostavbě slušet nejvíc.

Ať už preferujete tradiční formy vytápění ve formě elektrických, plynových nebo kondenzačních kotlů nebo raději dáte přednost některému z moderních systémů vytápění – poradíme vám, co bude vaší dřevostavbě slušet nejvíc.

Elektrokotle

Moderním řešením vytápění rodinných domů jsou elektrické kotle. Vsaďte na ně – nepotřebují komín na odvod spalin ani vzduch pro spalování jako kotle na jiná paliva, neprodukují žádné emise, snadno se regulují a jejich používání je maximálně komfortní. Jsou zkrátka ideální pro pohodové bydlení.

V rámci dřevostaveb Haas Fertigbau sázíme na závěsné elektrokotle RAY značky Protherm. Se společností Prothermem dlouhodobě spolupracujeme a naši klienti jsou s jejich řešením vytápění spokojeni. Elektrokotel RAY je téměř bezobslužný a bezhlučný kotel, který je již z výroby kompletně vybaven všemi provozními a bezpečnostními prvky, včetně základní regulace.

Napojte elektrokotel na topný systém – bude zároveň vytápět dům i připravovat teplou vodu v externím zásobníku.

Elektrokotel RAY navíc můžete v rodinných domech využít nejen k topení, ale i k přípravě teplé vody. Po připojení čidla je navíc možné regulovat kotel tak, aby se teplota otopné vody přizpůsobovala venkovním podmínkám.

Vyhřívání vody je přitom uživatelsky naprosto jednoduché – jednoduše přímo na displeji kotle zvolíte požadovanou teplotu pro topení i teplotu vody v zásobníku.

Když teplota vody klesne o zhruba 4 °C pod nastavenou hodnotu, kotel automaticky začne plným výkonem nahřívat zásobník. Díky tomu budete mít v domácnosti vždy dostatek tepla a zároveň i dostatek teplé vody pro běžnou denní spotřebu.

Snižte výdaje za elektřinu – elektrokotel lze vždy napájet za sazbu nízkého tarifu.

Vzhledem k systému hromadného dálkového ovládání (HDO) lze elektrokotel napájet vždy za sazbu nízkého tarifu, tedy levnější elektřinou. HDO umožňuje v distribuční síti spolu s elektřinou přenášet i různé povely k přepínání sazeb na elektroměru a k provozu některých spotřebičů.

Technické parametry elektrických kotlů RAY

Výkon6, 9, 12, 14, 18, 21, 24, 28 kW
Elektrické napětí/frekvence3 x 230 V/400 V, 50 Hz
Účinnost99,50 %
Min. – max. provozní teplota OV25–85 stupňů Celsia
Max. výkon oběhového čerpadla50 kPa
Objem expanzní nádoby7 litrů
Min. – max. provozní tlak OV0,8 – 3 bar
Rozměry (v x š x h)740 x 410 x 310 mm
Hmotnost (bez vody)34 kg
 

Plynové a kondenzační kotle

Plynové kotle využívají k vytápění zemní plyn nebo propan a jsou vybaveny elektronickým zapalováním. Spaliny z klasického kotle jsou odváděny do komína a odcházejí do atmosféry.

Kondenzační kotle jsou v porovnání s plynovými kotly o poznání modernější – fungují tak, že ochlazují spaliny vzniklé z hoření, čímž se kondenzuje vodní pára obsažená ve spalinách a uvolňuje se kondenzační teplo. Takto odebrané teplo pak kotel využije pro ohřev vody v topném systému. Díky tomu může kondenzační kotel uspořit až 20 % roční spotřeby plynu.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla získávají tepelnou energii ze vzduchu, země nebo vody a pouhých 25 % z celkové topné energie si berou z elektrické sítě. Investice do nich je sice vyšší, ale v provozních nákladech se velmi rychle vrací.

V oblasti tepelných čerpadel sázíme na německou společnost Vaillant, která vyrábí tepelnou techniku už 140 let a standardně poskytuje 10letou záruku na kompresor, jakožto srdce každého tepelného čerpadla.

S tepelnými čerpadly můžete ušetřit i více než 2/3 nákladů na vytápění!

Firma Vaillant dodává všechny typy tepelných čerpadel – nejdostupnější z nich je varianta vzduch/voda. Spolu se správně navrženou otopnou soustavou zajistí dostatek tepla pro vytápění i ohřev teplé vody, díky čemuž lze ušetřit i více než 2/3 nákladů na vytápění. Dalším bonusem některých typů čerpadel je chlazení, které pomůže udržet příjemnou teplotu v domě i v průběhu letních měsíců.

V případě vašeho zájmu pro vás zajistíme služby projektanta, který navrhne vytápěcí systém přímo na míru pro váš dům. Kontaktujte nás!

Solární kolektory

Mít na rodinném domě solární kolektor dává smysl! Podle statistik totiž ročně v České republice svítí slunce přes 1000 hodin – to umožňuje vsadit i na solární energii.

V Česku svítí slunce přes 1000 hodin ročně – sázka na solární kolektor se tak vyplatí!

Solární kolektor proměňuje sluneční paprsky na teplo, které se akumuluje v solárním zásobníku. V tom se ohřívá užitková voda, kterou oběhová čerpadla rozvádějí po domě. Díky tomu solární kolektory určené k přitápění uspoří velké procento nákladů na ohřev vody i na topení.

Rekuperace vzduchu

Nové domy jsou stále lépe zateplené a díky dobře těsnícím oknům se snižuje možnost přirozené výměny vzduchu. Abyste si zajistili dostatečný přísun čerstvého vzduchu zvenčí, je ideálním a efektivním řešením rekuperace vzduchu.

V současné době se rekuperace umisťují jen do pasivních a nízkoenergetických domů – po roce 2020 ale budou muset být povinně v každé nově budově.

Systém rekuperace vzduchu přivádí čerstvý venkovní vzduch větracími otvory do obývacích pokojů a ložnic, a naopak spotřebovaný vzduch z kuchyně, koupelny a WC odvádí z domu odtahovými ventily do rekuperační jednotky. Ve výměníku tepla v rekuperační jednotce poté odváděný teplý vzduch předehřívá studený vzduch přiváděný zvenku.

 

 

rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.