Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno

„Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových znovu navštívili, abychom zjistili, jak jim dům slouží.

Bungalov Instinkt splnil představu přízemního bydlení

Petr Brabec s manželkou Markétou bydleli přes 25 let v bytě ve 3. patře činžovního domu. „Schodů jsem už měla dost, odnosila jsem do nich všechny tři syny a nákupy, proto jsem si přála přízemní dům bez schodů,“ směje se Markéta. S manželem toužili po jednoduchém, funkčním domě a jejich přání se naplnilo díky společnosti Guzman, na kterou měli dobré reference a navíc ji znali ze „sousedství“. Sídlí totiž nedaleko Unhoště, kde Brabcovi již dříve bydleli a kde koupili pozemek od svých příbuzných. Z nabídky firmy si vybrali Bungalov Instinkt s individuálními úpravami, který jim vyhovoval svou dispozicí i velikostí. Nejstarší syn už s rodiči nebydlí, dva mladší synové tak mají každý svůj pokoj.

To, co jiným trvá léta, zvládli díky společnosti Guzman za pár měsíců. Počítejte s námi. Smlouvu s firmou podepsali v červnu 2016. Jak to tak bývá, nejdéle trvající součástí procesu je stavební povolení, které získali v březnu 2017. V červenci se začalo stavět. „Pak už šlo všechno neuvěřitelně rychle. Hrubá stavba byla hotová za 3 dny, ta rychlost byla skvělá,“ vzpomíná Petr. Následovaly práce a dodělávky uvnitř domu a poté venku, kde si majitelé nechali oproti původnímu plánu zvětšit terasu otevřenou do zahrady a vybetonovat ji a položit zámkovou dlažbu. „Firma Guzman nám postavila i drátěný plot, který jsme potřebovali vhledem k tomu, že máme psa,“ vysvětluje Petr. K předání domu došlo v říjnu 2017. Pouhé tři měsíce od chvíle, kdy na pozemek přijel první kamion.

Tak čistou stavební firmu jsem nikdy neviděla

„S firmou Guzman, jejich prací, komunikací, kvalitou i rychlostí jsme byli naprosto spokojeni,“

shodují se manželé a paní domu doplňuje: „Každý večer po sobě řemeslníci vzorně uklidili, jezdili včas a pracovali za každého počasí. Tak čistou stavební firmu jsem nikdy neviděla!“ Z domu byli tak nadšení, že v něm nocovali na matracích ještě dříve, než si jej vybavili nábytkem.

Ostatně právě vybavení domu jim dalo možná nejvíce zabrat. „Nejnáročnější byla vzorkovna, kdy si v jeden den vybíráte všechno od dveří, podlahy, fasády… Vše musíte mít detailně naplánované,“ směje se Markéta a dodává, že se zařizováním interiéru jim pomohla švagrová, která je bytová designérka. Středobodem domu je prostorná kuchyně s jídelnou spojená s obývacím pokojem. Rodiče mají ložnici s vlastní koupelnou se sprchou, dva synové mají každý svůj pokoj a společnou koupelnu s vanou.

Terasa jako venkovní obývací pokoj

Ve všech místnostech kromě kuchyně má rodina francouzská okna s přímým vstupem na zahradu. Výhled z terasy považují za bezchybný, užívají si ji jako venkovní obývací pokoj. Vedle vchodu do domu mají technickou místnost s kotlem a prádelnou, k tomu přiléhá garáž, která slouží především jako úložiště vybavení sportovně založené rodiny. „Místo garáže, kterou používáme spíš jako sklad a spíž, by byla lepší další místnost s dveřmi, abychom nemuseli otevírat roletová vrata. Ale nevidíme v tom nějaký problém, třeba se jednou zase začne používat jako garáž,“ hodnotí majitel domu s pětiletým odstupem to, co by dnes udělal jinak. „Jinak jsme v interiéru žádné úpravy nedělali a ani zatím žádné neplánujeme. Soustředili jsme se na okolí domu. Na zahradě jsme vysázeli stromy a keře, na trávník jsme si pořídili robotickou sekačku a k relaxaci bazén. Už když jsme si pořizovali dům, chtěli jsme hodně pobývat venku, a proto máme východy ze všech pokojů rovnou na terasu a zahradu,“ pochvaluje si.

Zeptali jsme se i na to, jestli se během pěti let užívání domu objevily nějaké problémy, které bylo třeba řešit. „Jen v prvních letech, když si dům sedal, se objevily nějaké spáry, ale to nám chlapi z firmy Guzman opravili,“ říká Petr spokojeně.

V zimě máme teplo, v létě je v domě příjemně

Zajímal nás i tepelný komfort bungalovu. Manželé si pro vytápění zvolili elektrický kotel a podlahové topení. V plánu měli i kamna, ale od toho nakonec ustoupili, jelikož je v domě teplo i bez nich. „V zimě si jen nastavíme termostat a kotel si to hlídá sám. Můžeme si i regulovat teplotu v různých místnostech. První dvě zimy jsme to vyladili ke spokojenosti a teď už to nemusíme řešit. V létě i díky venkovním roletám, které nám stíní přímé slunce, si udržíme teplotu do 25 °C. Nesmí se přes den pustit horko dovnitř, větráme až večer,“ vysvětluje Petr.

Na závěr našeho povídání se přímo nabízela otázka: Jak se vám dnes po pěti letech bydlí? „Bydlí se nám velmi dobře, neobjevil se žádný zásadní problém, takže jsme tady moc spokojeni. Synové sice povyrostli, ale i tak nám dům bohatě stačí. Dřevostavbu proto můžeme jen doporučit, ale na to si každý stejně musí přijít sám. Její největší výhodou je rychlost a také čistota výstavby. Pro nás to byla první volba a jsme rádi, že jsme se pro dřevostavbu rozhodli,“ uzavírají Brabcovi.

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Inteligentní dům umí mnohem více než jen hrát si se světly

Měli pozemek a chtěli co nejdříve bydlet ve svém. Proto se Lavičkovi rozhodli pro montovanou dřevostavbu. Stavět se začalo na jaře a Vánoce už rodina strávila v novém patrovém domě. Jejich dům je přitom výjimečný tím, že je doslova prošpikovaný moderními technologiemi. Nejen o tom, jak se staví inteligentní dům, jsme si povídali s jeho […]

Více informací

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.