Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno

„Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových znovu navštívili, abychom zjistili, jak jim dům slouží.

Bungalov Instinkt splnil představu přízemního bydlení

Petr Brabec s manželkou Markétou bydleli přes 25 let v bytě ve 3. patře činžovního domu. „Schodů jsem už měla dost, odnosila jsem do nich všechny tři syny a nákupy, proto jsem si přála přízemní dům bez schodů,“ směje se Markéta. S manželem toužili po jednoduchém, funkčním domě a jejich přání se naplnilo díky společnosti Guzman, na kterou měli dobré reference a navíc ji znali ze „sousedství“. Sídlí totiž nedaleko Unhoště, kde Brabcovi již dříve bydleli a kde koupili pozemek od svých příbuzných. Z nabídky firmy si vybrali Bungalov Instinkt s individuálními úpravami, který jim vyhovoval svou dispozicí i velikostí. Nejstarší syn už s rodiči nebydlí, dva mladší synové tak mají každý svůj pokoj.

To, co jiným trvá léta, zvládli díky společnosti Guzman za pár měsíců. Počítejte s námi. Smlouvu s firmou podepsali v červnu 2016. Jak to tak bývá, nejdéle trvající součástí procesu je stavební povolení, které získali v březnu 2017. V červenci se začalo stavět. „Pak už šlo všechno neuvěřitelně rychle. Hrubá stavba byla hotová za 3 dny, ta rychlost byla skvělá,“ vzpomíná Petr. Následovaly práce a dodělávky uvnitř domu a poté venku, kde si majitelé nechali oproti původnímu plánu zvětšit terasu otevřenou do zahrady a vybetonovat ji a položit zámkovou dlažbu. „Firma Guzman nám postavila i drátěný plot, který jsme potřebovali vhledem k tomu, že máme psa,“ vysvětluje Petr. K předání domu došlo v říjnu 2017. Pouhé tři měsíce od chvíle, kdy na pozemek přijel první kamion.

Tak čistou stavební firmu jsem nikdy neviděla

„S firmou Guzman, jejich prací, komunikací, kvalitou i rychlostí jsme byli naprosto spokojeni,“

shodují se manželé a paní domu doplňuje: „Každý večer po sobě řemeslníci vzorně uklidili, jezdili včas a pracovali za každého počasí. Tak čistou stavební firmu jsem nikdy neviděla!“ Z domu byli tak nadšení, že v něm nocovali na matracích ještě dříve, než si jej vybavili nábytkem.

Ostatně právě vybavení domu jim dalo možná nejvíce zabrat. „Nejnáročnější byla vzorkovna, kdy si v jeden den vybíráte všechno od dveří, podlahy, fasády… Vše musíte mít detailně naplánované,“ směje se Markéta a dodává, že se zařizováním interiéru jim pomohla švagrová, která je bytová designérka. Středobodem domu je prostorná kuchyně s jídelnou spojená s obývacím pokojem. Rodiče mají ložnici s vlastní koupelnou se sprchou, dva synové mají každý svůj pokoj a společnou koupelnu s vanou.

Terasa jako venkovní obývací pokoj

Ve všech místnostech kromě kuchyně má rodina francouzská okna s přímým vstupem na zahradu. Výhled z terasy považují za bezchybný, užívají si ji jako venkovní obývací pokoj. Vedle vchodu do domu mají technickou místnost s kotlem a prádelnou, k tomu přiléhá garáž, která slouží především jako úložiště vybavení sportovně založené rodiny. „Místo garáže, kterou používáme spíš jako sklad a spíž, by byla lepší další místnost s dveřmi, abychom nemuseli otevírat roletová vrata. Ale nevidíme v tom nějaký problém, třeba se jednou zase začne používat jako garáž,“ hodnotí majitel domu s pětiletým odstupem to, co by dnes udělal jinak. „Jinak jsme v interiéru žádné úpravy nedělali a ani zatím žádné neplánujeme. Soustředili jsme se na okolí domu. Na zahradě jsme vysázeli stromy a keře, na trávník jsme si pořídili robotickou sekačku a k relaxaci bazén. Už když jsme si pořizovali dům, chtěli jsme hodně pobývat venku, a proto máme východy ze všech pokojů rovnou na terasu a zahradu,“ pochvaluje si.

Zeptali jsme se i na to, jestli se během pěti let užívání domu objevily nějaké problémy, které bylo třeba řešit. „Jen v prvních letech, když si dům sedal, se objevily nějaké spáry, ale to nám chlapi z firmy Guzman opravili,“ říká Petr spokojeně.

V zimě máme teplo, v létě je v domě příjemně

Zajímal nás i tepelný komfort bungalovu. Manželé si pro vytápění zvolili elektrický kotel a podlahové topení. V plánu měli i kamna, ale od toho nakonec ustoupili, jelikož je v domě teplo i bez nich. „V zimě si jen nastavíme termostat a kotel si to hlídá sám. Můžeme si i regulovat teplotu v různých místnostech. První dvě zimy jsme to vyladili ke spokojenosti a teď už to nemusíme řešit. V létě i díky venkovním roletám, které nám stíní přímé slunce, si udržíme teplotu do 25 °C. Nesmí se přes den pustit horko dovnitř, větráme až večer,“ vysvětluje Petr.

Na závěr našeho povídání se přímo nabízela otázka: Jak se vám dnes po pěti letech bydlí? „Bydlí se nám velmi dobře, neobjevil se žádný zásadní problém, takže jsme tady moc spokojeni. Synové sice povyrostli, ale i tak nám dům bohatě stačí. Dřevostavbu proto můžeme jen doporučit, ale na to si každý stejně musí přijít sám. Její největší výhodou je rychlost a také čistota výstavby. Pro nás to byla první volba a jsme rádi, že jsme se pro dřevostavbu rozhodli,“ uzavírají Brabcovi.

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.