Stavět s Guzmanem? Firma myslí za vás, ušetří vám spoustu peněz a času

Karel Novotný začal se svou rodinou vloni v létě využívat chalupu, kterou jim postavila společnost Guzman. Volbu dodavatele si dnes majitel velmi chválí, díky obrovským zkušenostem firmy totiž podle něj stavba proběhla bez větších problémů a on nezaplatil ani o korunu víc, než bylo domluveno.

Chalupa vzdálená 200 kilometrů od Prahy byla už druhým projektem, pro který si pan Novotný zvolil společnost Guzman. Poprvé to udělal na základě referencí od známých, tehdy z nabídky firmy vybral dřevostavbu. Především proto, že její realizace trvá podstatně kratší dobu, a zároveň kvůli určité stálosti ceny: ta se v průběhu projektu už nemění. A protože byl maximálně spokojený, neváhal ani podruhé.

„Nejvíc zakázek získává společnost Guzman díky doporučením od svých klientů, je zřejmé, že to dělají opravdu dobře. Postavili už spoustu domů, které jsou vidět, takže moje volba byla úplně jasná,“

popisuje Karel Novotný. Dodejme, že tentokrát se jeho rodina rozhodla pro zděnou stavbu. Především proto, že chtěla velký dům, a pro tuhle variantu se zděná stavba hodí víc, myslí si pan Novotný.

Ten nejprve tužkou nakreslil zástupcům firmy pro představu hrubou skicu plánované stavby, tak aby co nejlépe zapadla do prostředí. Pak společně určitou dobu ladili projekt a poté se začalo. „Guzmani“ stavěli dům kompletně na klíč, to znamená včetně úplně všeho. Kromě vlastní stavby se tedy postarali o projekt, dále třeba o plot, terénní úpravy, a dokonce i o alarm nebo Wi-Fi.

Všechno zajistil jeden člověk

Co pan Novotný na stavění s firmou Guzman oceňuje nejvíc? „Především to, že mi ušetřili spoustu času a peněz. Tím, že mysleli za mě, což bylo důležité hlavně v navazujících částech projektu,“ vysvětluje. Mohl se tedy maximálně soustředit jen na výběr potřebných komponentů, tak aby rodině vyhovovaly designově a také z hlediska funkčnosti. Zástupce firmy, pan Radek Kazík, přitom pana Novotného pravidelně upozorňoval na možná úskalí, která laikům nemusí být vždy zřejmá. A také stále kladl důraz na poměr cena/výkon, často doporučil jiné, firmou už vyzkoušené prvky atd.

„Bylo hodně znát, že mají obrovské zkušenosti,“

podotýká k tomu pan Novotný. „Pan Kazík se mě často ptal na různé věci, například jestli opravdu potřebujeme zrovna tahle okna, proč právě tady máme takové dveře atd.“ Ve firmě Guzman tedy podle něj nepracují tak, že by prostě jen postupovali podle projektu, ale o všem hodně přemýšlejí a upozorňují na možné problémy.

„Co mě dostalo asi úplně nejvíc, byla skutečnost, že společnost Guzman nás stavbou provedla opravdu ‚od A až do Z‘, tedy od počáteční představy přes komunikaci s projektantem až po odbornosti, jako je voda, plyn atd., a přitom to všechno obstaral jenom jeden nám určený zástupce, tedy pan Kazík. Ten věděl a poradil nám úplně všechno. To mi připadá skoro neuvěřitelné,“ říká s velkým uznáním pan Novotný.

 

Ani o korunu navíc

A tak díky tomu, že tento koordinátor byl vždycky v obraze a všechno důležité plánoval dostatečně dopředu, samotná realizace trvala pouhých dvanáct měsíců. Kontrolní dny na stavbě se přitom konaly jen jednou měsíčně, jinak pan Novotný všechno vyřešil v kanceláři společnosti v Dolanech u Kladna. Mimo jiné si v její vzorkovně kompletně vybavil místnost po místnosti, aniž by musel něco pracně a zdlouhavě zjišťovat na internetu. A nezaplatil ani o korunu navíc, než bylo domluveno.

Pokud jde o náklady na vlastní stavbu, pan Novotný připouští, že si – záměrně – „kupoval Mercedes“. Tedy opravdu rozsáhlou znalost, odbornost a také historii. „Jenže když bych si všechno to, co jsem od Guzmanů dostal, dělal sám, což by mimo jiné znamenalo taky projet spoustu benzinu a strávit tím mnohem víc času, možná bych zaplatil ještě o 30 procent víc. A to nemluvím o případném zklamání z toho, kdyby došlo k nějaké chybě, což se pochopitelně na zděné stavbě špatně opravuje. Byl jsem zkrátka maximálně spokojený,“ uzavírá Karel Novotný.

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Inteligentní dům umí mnohem více než jen hrát si se světly

Měli pozemek a chtěli co nejdříve bydlet ve svém. Proto se Lavičkovi rozhodli pro montovanou dřevostavbu. Stavět se začalo na jaře a Vánoce už rodina strávila v novém patrovém domě. Jejich dům je přitom výjimečný tím, že je doslova prošpikovaný moderními technologiemi. Nejen o tom, jak se staví inteligentní dům, jsme si povídali s jeho […]

Více informací

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.