Nejpodstatnější část nízkoenergetického domu tvoří kvalitní izolace. Stávající zateplovací systémy využívající minerální vatu nebo pěnový polystyren jsou dlouhodobě spolehlivé a velice efektivní. Vývoj ovšem přináší nová, zase o něco lepší řešení.

Složení obvodového pláště domu zásadně ovlivňuje tepelně technické parametry a hodně na něm tedy záleží, jaká bude spotřeba energií. Skladba pláště vychází z nejnovějších poznatků z fungování dřevostaveb, a vrstvení jednotlivých komponentů stěn proto podléhá přísnému schématu osvědčených technologií.

Kromě samotné konstrukce jsou základem stěn tepelně izolační desky z pěnového EPS polystyrenu (zkratka EPS znamená expandovaný polystyren). Jejich výhodou je nízká hmotnost, dobrá opracovatelnost, nepatrná nasákavost a příznivá cena.

Energie šetří více, cena ale zůstává

Zcela novou generaci stavebně izolačního materiálu pak představuje grafitový (šedý) EPS. Jedná se o EPS polystyren doplněný o příměs grafitu, jenž je vysoce odolný vůči vysokým teplotám. Zvyšuje tak účinek tepelné izolace, což znamená další značnou úsporu energie. Nízká cena ovšem zůstává.

A jak to tedy funguje v praxi? Grafit v podstatě vytváří tepelné zrcadlo a tepelné záření se díky uhlíkovým částicím odráží zpět ke zdroji. Díky tomu se snižuje tepelná vodivost a také skokové změny na povrchu izolantu. Takový izolant je tak vhodnější pro zateplení stěnových konstrukcí, šikmých i plochých střech a podhledů.

To všechno jsou důvody, proč na svých stavbách hodlá využít grafitový EPS polystyren také firma Guzman. Již na jaře 2016 se jeho použití promítne při výstavbě rodinných domů (bungalovů).

PDF Stěna Thermo Protect Premium – G

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

„Kabelka“ opustil hokejový svět a na Kladně otevřel restauraci

Pětkrát vyhrál titul mistra světa, nad hlavou držel Stanley Cup, na svém kontě má i olympijskou medaili. František Kaberle junior přezdívaný „Kabelka“ má za sebou skvělou kariéru, během níž deset let působil i v zámořské NHL. Na rozdíl od svého bratra, který má v Torontu rodinu, se po skončení kariéry vrátil do vlasti.

Více informací

Postavila si dům svých snů

Před třiceti lety postavila rodina Blanky Chvalovské veliký dům v Blšanech. Když se ale její syn usadil ve Spojených státech, zůstala v obrovské dvougenerační vile sama. A začala proto přemýšlet o novém, o poznání menším domě.

Více informací

Prostornou terasu si užívají

Pokud chcete trávit teplé dny spíše venku než v domě, určitě uvítáte rozměrnou terasu. Ideálně navíc krytou před menší nepřízní počasí. Terasa nebývá standardní součástí typových domů od Haas Fertigbau, můžete si ji ovšem objednat u firmy Guzman. Podobně postupoval i pan Gaudek, který si přál zastřešenou terasu, kde by mohl trávit příjemné chvíle s rodinou.

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.