Pět tipů, jak před dovolenou zabezpečit dům

Chystáte se na letní dovolenou a bojíte se, že by váš prázdný byt či dům mohl přilákat zloděje? Nedejte jim letos šanci a pořádně si bydlení zabezpečte.

Zabezpečení domu a bytu není v současnosti nic složitého, především díky širokým možnostem na trhu a řadě specializovaných firem. Nejdůležitější je na zabezpečení bydlení myslet včas a mít rozmyšleno, jakou kombinaci bezpečnostních systémů zvolíte. Jde o investici, která se rozhodně vyplatí.

Ovšem kromě zabezpečovacích systémů se před odjezdem na prázdniny či dovolenou hodí dodržovat i standardní bezpečnostní opatření. Nic vás nestojí a pomohou uchránit váš dům před lapky.

Naše tipy:

1. Postarejte se o poštovní schránku

Před odjezdem se domluvte s rodinou či přáteli, aby pravidelně vybírali vaši poštovní schránku. Rychle se zaplní reklamními letáky, což je pro zloděje jasným znamením, že doma nikdo není.

 

Schránku je dobré nechat alespoň jednou za týden vybrat
Díky časovacímu zařízení nevypadá dům opuštěně ani v noci

2. Použijte časovací zařízení

To pak večer na několik hodin zapne lampičku či spotřebič, který imituje jas televizní obrazovky. Dům tak nezůstane tmavým, opuštěným místem, naopak to bude vypadat, že v něm někdo je 

3. Zkontrolujte okna, dveře a okolí domu

Samozřejmostí je uzamčení vstupních dveří kvalitním bezpečnostním zámkem. U staveb, které stojí na kraji vesnice či na samotě, zvažte také instalaci mříží či bezpečnostních fólií na prosklené plochy. Nezapomeňte zavřít a zamknout i garáž, kůlnu a domek na nářadí. Nenechejte na zahradě poházené věci a neuklizené nářadí.

4. Instalujte zabezpečovací zařízení

Na trhu jsou k dostání jak základní sady, tak i složitější komponenty, které vyžadují odbornou montáž. Poplašné zařízení může být na fasádě domu nebo vést do kanceláře bezpečnostní služby. Můžete si také nastavit GSM alarm, který pošle zprávu o poplachu na telefonní čísla, která si zvolíte.

Dobrý je i zvonek s kamerou, na který se dá pořídit záznam
Kamera může být napojena na hlídací službu

5. Vsaďte na kamerový systém

Kamerový systém je trend posledních let – jím pokryjete všechna místa v okolí domu, kamery se přitom mohou zapínat automaticky při zaznamenání pohybu ve sledovaném prostoru, případně mohou lokalitu monitorovat nepřetržitě. Pokud je kamerový systém napojen na nonstop hlídací službu, může poplašný signál přivolat zásahovou jednotku. Takováto zařízení ovšem vyžadují minimálně odbornou konzultaci a vyplatí se na ně myslet již při stavbě nebo rekonstrukci domu.