Základem každého pohodového domova je optimální teplota a příjemné světlo i klima. Proto plánujete-li nový přístřešek nebo si jen chcete ten stávající vylepšit, neměli byste ve svém rozpočtu zapomenout na kvalitní venkovní stínicí techniku.

Šetří náklady

Věřte, že peněz, které do venkovních žaluzií investujete, nebudete litovat. Exteriérové žaluzie jsou dnes totiž skloňovány především v souvislosti s šetrnou domácností. Díky nim budete mít ideální kontrolu nad teplotami v jednotlivých místnostech a ušetříte výdaje za energie.

Tepelná pohoda

Další obrovskou výhodou venkovních žaluzií je zajištění teploty, která vyhovuje jen a jen vám. Toho využijete obzvláště v horkých letních dnech, kdy vám vysoké teploty nedají spát; v zimě zase žaluzie zabrání úniku tepla. Vaše domácnost tak bude mít celoročně příjemné klima.

Regulují světlo

Žaluzie se také postarají o regulaci světelných podmínek ve vašem interiéru, a to díky naklápění lamel. Tento efekt vám bude obzvlášť nápomocný v pracovně, kde si sami nastavíte poměr stínu a světla a ostrým slunečním paprskům tak nedovolíte proniknout na váš pracovní stůl. Dalším nesporným plusem je také snížení hluku z venku.

Snadné ovládání i instalace

Samotná instalace venkovních žaluzií není nijak složitá. Mohou být namontované přímo na okně, v předem připraveném prostoru pod fasádou nebo na ní. Instalovat je můžete při stavbě domu, nebo již do hotového obydlí.

Nechcete-li, aby byly žaluzie v „pracovním režimu“, jednoduše je jedním stisknutím tlačítka zatáhnete a budou tak okem prakticky neviditelné.

Tím se dostáváme k ovládání žaluzií, které už dnes bývá většinou motorizované, ale můžete si samozřejmě vybrat i manuální. Pokud se rozhodnete pro elektroniku, stačí jedno zmáčknutí na centrálním spínači a žaluzie se chovají přesně tak, jak chcete vy. Při ovládání také můžete využít funkce sluneční a větrné automatiky, která chrání vaši žaluzii i interiér před nepříznivým počasím.

Ochrana soukromí

Odjíždíte na dovolenou nebo na prodloužený víkend? Udělejte ze svého domu nedobytný hrad. Opět vám postačí jedno stisknutí tlačítka a žaluzie promění váš domov doslova v pevnost, která odradí nechtěné zvědavce. I to je důvod, proč dát venkovním žaluziím palec nahoru.

Dům Star Line A ve variantním řešení. Tento i další domy najdete v našem katalogu.

Co je to tepelná pohoda?

Mnoho studií hovoří o tom, že je-li doma teplota pod 20 °C nebo naopak nad 30 °C, snižuje se tím naše tepelná pohoda. Ruku v ruce s tím jde dolů i naše produktivita při práci, dokonce se hovoří o snížení až o 30 %. Venkovní žaluzie  ěpomáhají nastavovat optimální teplotu a světlo v interiéru, v parném létě se také postarají o příjemné klima a tím i tepelnou pohodu.

 

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Inteligentní dům umí mnohem více než jen hrát si se světly

Měli pozemek a chtěli co nejdříve bydlet ve svém. Proto se Lavičkovi rozhodli pro montovanou dřevostavbu. Stavět se začalo na jaře a Vánoce už rodina strávila v novém patrovém domě. Jejich dům je přitom výjimečný tím, že je doslova prošpikovaný moderními technologiemi. Nejen o tom, jak se staví inteligentní dům, jsme si povídali s jeho […]

Více informací

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.