Každý krb je výrazným designovým prvkem, který nejen že zpříjemní atmosféru, ale můžete díky němu zároveň vytápět celý dům.

V případě našich dřevostaveb navíc ani není potřeba velký výkon krbu. Dřevostavby jsou totiž samy o sobě energeticky velmi úsporné a mají jen nízké tepelné ztráty – teplo z krbu je tak možné akumulovat a dům nevychladne ani několik hodin po vyhoření paliva.

Na teplo v celé dřevostavbě stačí jen pár kil dřeva

V České republice dnes stojí už celá řada domů, které vytápí pouze teplo z krbu. Díky moderním systémům k tomu stačí jen několik kil dřeva denně. Kromě klasických teplovzdušných krbů je totiž možné krby napojit i na teplovodní systémy či je zkombinovat se solárními panely, a tím jejich funkci výrazně zefektivnit.

Aby vám krb dobře sloužil, musíte na něj myslet už v rámci projektování nového domu. Je přitom dobré obrátit se na experty, kteří mají s krby dlouholeté zkušenosti a postarají se o vylepšení funkčnosti celého systému vytápění. A co konkrétně za vás odborníci udělají?

 1. 1.


  navrhnou posunutí příček

 2. 2.


  promyslí nejvhodnější umístění komínu

 3. 3.


  zajistí přívod vzduchu

 4. 4.


  vyberou vhodný typ vytápění, včetně dimenzování topeniště

 5. 5.


  dodržují přísné normy s ohledem na vaši bezpečnost

 

Kvalitní krb něco stojí, ovšem díky následným úsporám při vytápění se i vyšší investice vrátí

Máte malý rozpočet?

Počítejte s tím, že minimální suma za kvalitní krb je 100 tisíc Kč. Pokud máte k dispozici menší částku, vyplatí se vsadit spíše na špičková kamna, která vám rovněž odvedou velmi dobrou službu. I ta si samozřejmě můžete vybrat u našich dodavatelů (viz dále).

Máte větší rozpočet?

Průměrná cena za krb se v tuzemsku pohybuje mezi 140 a 160 tisíci Kč. Pokud disponujete podobnou či vyšší sumou, můžete si vybírat z pestré nabídky krbů od renomovaných výrobců, které vynikají technickým zpracováním, precizností i celou řadou detailů.

Krbová kamna jsou ideální volbou pro menší rozpočty, u nichž vypadávají ze hry klasické krby. Lze je pořídit už od 15 tisíc Kč, ale jejich cena se samozřejmě může vyšplhat i do desítek tisíc. Spotřeba dřeva je oproti krbům s vložkou nižší a jejich instalace je snazší a rychlejší. U krbových kamen je nejdůležitější jejich výkon – pokud zvolíte plechová kamna, nahřejí se rychleji než kachlová. Kachlová kamna naopak vydrží o poznání déle hřát, neboť keramika lépe akumuluje teplo, které poté postupně uvolňuje do prostoru.

Pokud propojíte krbová kamna s teplovodním systémem, můžete vytápět celý dům.

Krbová kamna vytápějí především místnost, v níž se nacházejí. Je však možné je propojit i s teplovodním výměníkem a ohřívat tak celý dům. Jako palivo mohou sloužit např. peletky – peletová kamna jsou velmi jednoduchá na údržbu i ovládání.

Kamna lze navíc naprogramovat tak, že palivo zapálí automaticky a pak samy o sobě také regulují teplotu. Můžete tak mít dům příjemně vyhřátý ještě před tím, než se večer vrátíte z práce. A díky zásobníku na palivo mohou být kamna navíc v provozu i mnoho dní bez vašeho zásahu.

Kontaktujte nás a informujte se na kvalitní krby  a krbová kamna a možnosti vytápění vašeho domu u našich odborníků.