Každý krb je výrazným designovým prvkem, který nejen že zpříjemní atmosféru, ale můžete díky němu zároveň vytápět celý dům.

V případě našich dřevostaveb navíc ani není potřeba velký výkon krbu. Dřevostavby jsou totiž samy o sobě energeticky velmi úsporné a mají jen nízké tepelné ztráty – teplo z krbu je tak možné akumulovat a dům nevychladne ani několik hodin po vyhoření paliva.

Na teplo v celé dřevostavbě stačí jen pár kil dřeva

V České republice dnes stojí už celá řada domů, které vytápí pouze teplo z krbu. Díky moderním systémům k tomu stačí jen několik kil dřeva denně. Kromě klasických teplovzdušných krbů je totiž možné krby napojit i na teplovodní systémy či je zkombinovat se solárními panely, a tím jejich funkci výrazně zefektivnit.

Aby vám krb dobře sloužil, musíte na něj myslet už v rámci projektování nového domu. Je přitom dobré obrátit se na experty, kteří mají s krby dlouholeté zkušenosti a postarají se o vylepšení funkčnosti celého systému vytápění. A co konkrétně za vás odborníci udělají?

  1. navrhnou posunutí příček
  2. promyslí nejvhodnější umístění komínu
  3. zajistí přívod vzduchu
  4. vyberou vhodný typ vytápění, včetně dimenzování topeniště
  5. dodržují přísné normy s ohledem na vaši bezpečnost

 

Kvalitní krb něco stojí, ovšem díky následným úsporám při vytápění se i vyšší investice vrátí

Máte malý rozpočet?

Počítejte s tím, že minimální suma za kvalitní krb je 100 tisíc Kč. Pokud máte k dispozici menší částku, vyplatí se vsadit spíše na špičková kamna, která vám rovněž odvedou velmi dobrou službu. I ta si samozřejmě můžete vybrat u našich dodavatelů (viz dále).

Máte větší rozpočet?

Průměrná cena za krb se v tuzemsku pohybuje mezi 140 a 160 tisíci Kč. Pokud disponujete podobnou či vyšší sumou, můžete si vybírat z pestré nabídky krbů od renomovaných výrobců, které vynikají technickým zpracováním, precizností i celou řadou detailů.

Krbová kamna jsou ideální volbou pro menší rozpočty, u nichž vypadávají ze hry klasické krby. Lze je pořídit už od 15 tisíc Kč, ale jejich cena se samozřejmě může vyšplhat i do desítek tisíc. Spotřeba dřeva je oproti krbům s vložkou nižší a jejich instalace je snazší a rychlejší. U krbových kamen je nejdůležitější jejich výkon – pokud zvolíte plechová kamna, nahřejí se rychleji než kachlová. Kachlová kamna naopak vydrží o poznání déle hřát, neboť keramika lépe akumuluje teplo, které poté postupně uvolňuje do prostoru.

Pokud propojíte krbová kamna s teplovodním systémem, můžete vytápět celý dům.

Krbová kamna vytápějí především místnost, v níž se nacházejí. Je však možné je propojit i s teplovodním výměníkem a ohřívat tak celý dům. Jako palivo mohou sloužit např. peletky – peletová kamna jsou velmi jednoduchá na údržbu i ovládání.

Kamna lze navíc naprogramovat tak, že palivo zapálí automaticky a pak samy o sobě také regulují teplotu. Můžete tak mít dům příjemně vyhřátý ještě před tím, než se večer vrátíte z práce. A díky zásobníku na palivo mohou být kamna navíc v provozu i mnoho dní bez vašeho zásahu.

Kontaktujte nás a informujte se na kvalitní krby  a krbová kamna a možnosti vytápění vašeho domu u našich odborníků.

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Inteligentní dům umí mnohem více než jen hrát si se světly

Měli pozemek a chtěli co nejdříve bydlet ve svém. Proto se Lavičkovi rozhodli pro montovanou dřevostavbu. Stavět se začalo na jaře a Vánoce už rodina strávila v novém patrovém domě. Jejich dům je přitom výjimečný tím, že je doslova prošpikovaný moderními technologiemi. Nejen o tom, jak se staví inteligentní dům, jsme si povídali s jeho […]

Více informací

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.