Stavba domu: Důležitá je čistota, pořádek a preciznost

Stavba domu může být stejná noční můra jako třeba stěhování. Vždy totiž ze všeho nejvíc záleží na tom, jak a s kým se rozhodnete rodinný dům stavět. Když si vyberete špatně, můžete dennodenně řešit nespočet průšvihů. Pokud ale sáhnete po dobrém a prověřeném dodavateli, budete se naopak na stavbu těšit. Dům se zkrátka skládá z mnoha detailů a samotná stavba je jedním z nejdůležitějších střípků celé mozaiky.

Firma Guzman ze středočeských Dolan se stavbám rodinných domů na klíč věnuje už dvě dekády, a má tedy řadu praktických zkušeností. Na stavbách, pod nimiž je podepsaná, je to hodně znát. Především na nich vždy panuje naprostý pořádek. Hlavním důvodem je technologie – montované dřevostavby se staví z dílců vyrobených přímo na míru. Na místě se tak nemusí nic upravovat a jednotlivé části domu je možné rovnou montovat.

Desky se tedy nikde nepovalují, naopak rovnou z kamionu míří na stavbu. Montéři jsou natolik sehraní, že dům roste před očima a za jediný den stojí celá hrubá stavba. Při dokončovacích pracích v exteriéru a interiéru se pak střídají jednotlivé řemeslnické party v přesně naplánovaných intervalech tak, aby si nepřekážely. Zároveň si předávají staveniště v perfektním stavu.

Na stavbě domu bylo vždy čisto

Roman Novotný, který stavěl s firmou Guzman svůj rodinný dům na klíč na kraji Prahy před několika lety, vzpomíná, že na stavbě nikdy nezažil nepořádek. „Že by se tam válelo nářadí? To neexistovalo. Ať jsem se přijel na stavbu domu podívat kdykoliv, ohlášený i neohlášený, vždy tam bylo neuvěřitelně čisto. Ocenil jsem i to, že na staveništi byly mobilní toalety, které pomáhaly udržovat čistotu na pozemku a v jeho okolí,“ říká.

Stavba domu jako služba

Společnost Guzman bere stavbu domu jako službu se vším všudy. Tomu odpovídá právě pozornost k detailům.

„Jsou to často drobnosti, díky nimž se ovšem v dřevostavbě lidem lépe bydlí. Dbáme také na to, aby poté, co si dům sedne, jsme ho důkladně zkontrolovali a případné nedostatky v rámci záruky odstranili,“ říká hlavní koordinátor staveb Petr Lexmann.

On sám je přitom jedním z hlavních kontaktů pro klienty. „Na běžné stavbě musí člověk řešit každou partu řemeslníků zvlášť. U nás je to jiné – klienti komunikují jen s koordinátorem, který se o vše postará. Navíc zákazníci nemusí řešit garanci u řady firem – stačí jim jediná. Ta naše,“ zakončuje Petr Lexmann.

ZDE si můžete prohlédnout některé z postavených rodinných domů Guzman