Dřevostavby v mnohém předčí zděné budovy a nabídnou vám spoustu výhod. Tady je desítka z nich.

1. Rychlost výstavby

Výhodou montovaných dřevostaveb je rychlost výstavby. V případě připravené základové desky se pohybuje v řádu dnů. Není zapotřebí žádné složité zařízení staveniště, okamžitě po investici je možné dům užívat. Stavět se přitom dá i v zimním období, neboť se staví tzv. „na sucho“.

2. Požární odolnost

Ano, dřevo je hořlavé. Ovšem jeho hoření je předvídatelné – masivní dřevěné prvky odolávají požáru velmi dobře a prvky menších rozměrů jsou zase chráněny různým obložením. Dřevo při požáru na povrchu zuhelnatí a tato povrchová vrstva brání přístupu kyslíku dovnitř průřezu. Klíčové je, že dřevo ohořívá bez náhlé ztráty únosnosti, což nelze říci o jiných stavebních materiálech. Každá dřevostavba od společnosti Guzman beze zbytku splňuje přísné normy na požární bezpečnost staveb.

3. Tepelná pohoda

Nezáleží na tom, kolik je venku stupňů – jestli panuje žhavé léto, nebo tuhá zima –, uvnitř dobře navržené a postavené dřevostavby je vždy dokonalá tepelná pohoda. Čím to je? V zimě se dřevostavby díky své nízké akumulační schopnosti velmi rychle vytápí. V létě odstíní sluneční paprsky žaluzie či jiná stínicí technika, větrání je přitom zajištěno z opačné strany. O výtečné tepelné pohodě svědčí i to, že v dřevostavbách firmy Guzman mají mnozí majitelé vlastní vinotéky s velmi cennými kousky, citlivými na stálou teplotu vzduchu.

4. Vynikající životnost

Nejstarší dochované dřevostavby pocházejí už ze 7. století našeho letopočtu. To potvrzuje výjimečnou trvanlivost dřevostaveb. Klíčové jsou správné provedení a následná údržba – v rámci systému montovaných dřevostaveb, které realizuje společnost Guzman, je riziko stavebních vad minimální, protože se staví z předem připravených dílců.

5. Prostorová stabilita

Firma Guzman klade velký důraz na špičkově provedenou konstrukci montovaných dřevostaveb, což napomáhá nejen dlouhé životnosti domů, ale i prostorové stabilitě. Klienti mají u dřevostaveb stavěných podle propracovaného a léty prověřeného systému Haas-Fertigbau jistotu prvotřídní kvality, o níž svědčí až 30letá záruka na statiku konstrukce.

6. Úspora místa

Díky užším obvodovým i příčkovým stěnám dřevostaveb systému Haas-Fertigbau získáte ve srovnání se zděnými domy několik metrů čtverečních podlahové plochy navíc.

7. Akustická pohoda

Akustické pohodě je v rámci navrhování dřevostaveb věnována vždy mimořádná pozornost. Betonová konstrukce podlah vytváří v interiéru dřevostaveb společnosti Guzman nejen zvukovou pohodu, ale i přirozené a příjemné klima. Vynikající akustiku uvnitř domu podporuje i masivní dvojvrstvé opláštění vnitřních a vnějších stěn.

8. Množství úprav

Možnosti povrchových úprav dřevostaveb jsou v současnosti již natolik pestré, že po opláštění domu nikdo na první pohled nepozná, zda je stavba zděná či dřevěná. Dřevostavba tak bez problémů zapadne i mezi klasické zděné domy. Také uvnitř se nabízejí možnosti úprav – montované dřevostavby jsou skládačky, které umožňují relativně jednoduchou změnu dispozic. Kdykoli, třeba i v budoucnu.

9. Důraz na ekologii

Dřevostavby prospívají životnímu prostředí – snižují totiž nutnost použití materiálů z neobnovitelných surovinových zdrojů. Dřevo je naopak obnovitelná surovina v horizontu 80 až 100 let. Na 100 metrů čtverečních užitné plochy domu je potřeba jen 18 metrů krychlových řeziva a 200 metrů čtverečních desek na bázi dřeva.

10. Certifikovaná kvalita

Systém dřevostaveb Haas-Fertigbau je atestovaný a certifikovaný při řadě průkazných zkoušek. Kvalitu výroby jednotlivých dílců používaných při výstavbě domů společnosti Guzman je pod trvalým dohledem, který provádí jak Český institut TAZUS, tak renomovaný kontrolní institut z německého Mnichova. Na svých dřevostavbách používá firma Guzman vždy jen vybrané jakostní materiály, prvky, konstrukce, systémy a technologie.

 

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Inteligentní dům umí mnohem více než jen hrát si se světly

Měli pozemek a chtěli co nejdříve bydlet ve svém. Proto se Lavičkovi rozhodli pro montovanou dřevostavbu. Stavět se začalo na jaře a Vánoce už rodina strávila v novém patrovém domě. Jejich dům je přitom výjimečný tím, že je doslova prošpikovaný moderními technologiemi. Nejen o tom, jak se staví inteligentní dům, jsme si povídali s jeho […]

Více informací

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.