Když chcete mít u domu pěkný trávník, musíte mu věnovat také dostatek času a péče. Nabízíme tipy odborníků na zahrady, jak se o trávník dobře starat.

1. Sekejte, sekejte, sekejte. Trávník je nutné jednou týdně, maximálně jednou za deset dnů sekat.

2. Zalévejte a hnojte. Zálivka je klíčová zejména v létě. V období vegetace od dubna do září je potřeba trávník také hnojit – ideálně jednou měsíčně. Ovšem díky hnojivu pak trávník roste rychleji a musí se více sekat. Trochu začarovaný kruh.

3. Odstraňujte plsť. Na jaře a na podzim je důležitá vertikutace, tedy odstranění plsti. Na podzim se plsť z trávníků odstraňuje, aby na zemi neležela přes zimu, na jaře se pak likviduje odumřelá plsť po zimě.

4. Nepouštějte se do vertikutace sami. Raději si objednejte zahradníky. Odstraňování plsti je časově náročné a například u 400metrového trávníku může dvěma lidem zabrat celé dopoledne. Na takové ploše bývá kubík plsti, často i více. Záleží na skladbě semena, některé trávy mají k plstnatění větší sklon.

Velké plochy trávníku jsou krásné, ale náročnější na čas

5. Levné vertikutátory jsou k zlosti. Laciné stroje, které jsou k mání v nejrůznějších hobbymarketech i za pár tisíc, jsou jen hračky. Jejich kvalita odpovídá ceně, nože brzy odcházejí.

6. Travní semena vybírejte pečlivě. Novými trendy u trávníků jsou taková semena, která rostou pomalu a spíše do šířky místo do výšky.

7. Můžete mít různou barvu trávníku. Některá travní semena jsou laděná do modra, jiná jsou sytě zelená. Zvolte si takový typ trávníku, který vám vyhovuje. Současnou snahou je, aby trávníky byly nižší, pomalu rostoucí a intenzivně vybarvené.

Připraveno ve spolupráci s firmou Zamaro zahrady.

Související články:

Pět tipů od expertů, jak mít krásnou zahradu

Užitková zahrada se vrací na výsluní

Jak na zahradu? Vyhněte se nejčastějším chybám

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.