Některé otázky ohledně dřevostaveb se často opakují. Jako červená nit se jimi navíc vinou mýty spojené s tímto typem staveb. Přečtěte si, na co nejčastěji odpovídáme.

Cihla je cihla, na tu dřevo nemá. Znám lidi, co mají dřevostavbu a jenom na to nadávají. K čemu je to dobré?

Není dřevostavba jako dřevostavba. Stejně jako existuje více typů zděných domů nebo automobilů, existuje i více typů dřevostaveb. S těmi našimi jsou klienti dlouhodobě spokojení, ostatně mnozí v nich bydlí už více než 20 let. Stavíme je navíc podle certifikovaného německého systému Haas Fertigbau, který v Evropě úspěšně funguje ještě mnohem déle. Každému klientovi před podpisem smlouvy vždy podáváme co nejucelenější informace, aby mohl udělat zcela fundované rozhodnutí, v čem a jak chce bydlet. Všem také do detailů ukazujeme veškeré použité technologie v našem vzorovém domě v Dolanech u Kladna. A pokud zájemci chtě­jí, můžeme domluvit i setkání přímo s majiteli našich dřevostaveb – díky tomu uvidí zabydlené domy po několika letech provozu a mohou si s nimi také promluvit o všech aspektech bydlení v dřevostavbě.

Jak je to s hlukem v dřevostavbách? Jsou v nich slyšet projíždějící auta? A co vibrace, když někdo chodí nahoře v patře?

Velkou výhodou našich dřevostaveb je právě akustická pohoda, které navíc věnujeme maximální pozornost. Vždy používáme betonovou konstrukci podlah, takže nikoho neuslyšíte, když nad vámi bude chodit. Vnější hluk pak skvěle filtruje masivní dvojvrstvé opláštění vnitřních a vnějších stěn. Nejlepší je vyzkoušet si to přímo v našem vzorovém domě.

V dřevostavbách je prý problém s udržením tepla nebo chladu a správné vlhkosti. Je to tak?

Dřevostavby mají trochu jiné vlastnosti než zděné domy – teplo neakumulují, ale zároveň se velmi rychle vytápějí. Právě to, že neakumulují teplo, pomáhá udržet příjemnou teplotu v domě i během velmi horkých letních dnů. Majitelé našich domů si dlouhodobě pochvalují právě tepelnou pohodu v domě, koneckonců řada z nich s námi postavila nejen jeden, ale dva, nebo dokonce tři domy.

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Inteligentní dům umí mnohem více než jen hrát si se světly

Měli pozemek a chtěli co nejdříve bydlet ve svém. Proto se Lavičkovi rozhodli pro montovanou dřevostavbu. Stavět se začalo na jaře a Vánoce už rodina strávila v novém patrovém domě. Jejich dům je přitom výjimečný tím, že je doslova prošpikovaný moderními technologiemi. Nejen o tom, jak se staví inteligentní dům, jsme si povídali s jeho […]

Více informací

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.