Dřevostavby mají řadu výhod, které z nich dělají příjemný, praktický a velmi úsporný domov. Ostatně podle průzkumu Mendelovy univerzity v Brně z roku 2014 by až 95 procent majitelů dřevostaveb znovu volilo stejně.

S ohledem na kvalitu konstrukce, použité technologie, úspory energií, rychlost výstavby i ekologické aspekty jsou dřevostavby rozhodně trendem blízké budoucnosti.

Rychlost

Chcete stavět dům, ale nechcete čekat dlouhé měsíce, nebo dokonce roky? Pokud je připravena základová deska, vyroste dřevostavba na pozemku už během několika dnů. Klíče od domu můžete držet v ruce jen několik měsíců od podpisu smlouvy. Je přitom možné stavět i v zimě, protože naše dřevostavby se staví tzv. „na sucho“, což u zděných domů není možné.

Úspory

Dřevostavby stavěné certifikovaným německým systémem Haas Fertigbau mají už v základním provedení velmi nízkou spotřebu energií. Mohou být samozřejmě i v pasivním provedení. Díky tomu šetří vaši peněženku. Abyste měli jasno, kolik můžete ušetřit – ve srovnání se staršími stavbami lze u dnešních nízkoenergetických domů dosáhnout úspor na vytápění dokonce až 75 procent.

Životnost

Dřevostavby vydrží opravdu velmi dlouho – klíčem je jejich správné provedení, montáž a následná údržba. V případě montovaných dřevostaveb je to všechno mnohem jednodušší – riziko stavebních vad je naprosto minimální, protože jednotlivé dílce se vyrábějí v továrně přímo na míru tak, aby byla montáž velmi rychlá a přesná.

Zdraví

Dřevo je přírodní materiál, který reaguje na změny vlhkosti, díky čemuž pozitivně ovlivňuje vnitřní mikroklima a stabilizuje vlhkost uvnitř domu. Právě kvalita vnitřního prostředí je pro život velmi důležitá – ostatně domov je naším klidným přístavem, v němž trávíme podstatnou část života, a měl by tedy být co nejzdravější.

Bezpečí

Strach z požárů dřevostaveb vyvolává neznalost použitých technologií. Kvalitní dřevěné konstrukce paradoxně odolávají požáru lépe než ty železobetonové či ocelové – ty sice přímo nehoří, jenže vysoké teploty je naruší tak, že ztratí svou pevnost a mohou se zhroutit. To u masivních dřevěných prvků nehrozí a požáru odolávají velmi dobře. Prvky menších rozměrů zase chrání různé obložení. Všechny naše dřevostavby proto splňují přísné normy na požární bezpečnost.

Prostor

Věděli jste, že ve srovnání se zděnými stavbami s podobnými tepelně a zvukově izolačními parametry budete mít v dřevostavbě o dost více místa? Montované dřevostavby mají tenčí obvodové stěny, takže v běžném rodinném domě můžete získat i několik čtverečních metrů navíc. A to se může hodit, nemyslíte?

Pohoda

Dřevostavba umožňuje příjemné bydlení v tuhé zimě i ve žhavém létě – uvnitř dobře navržené dřevostavby pocítíte příjemné klima. Naše dřevostavby v zimě rychle vytopíte, v létě zase odstíníte sluneční paprsky a vyvětráte z opačné strany. Díky tomu si naši klienti pochvalují výbornou tepelnou pohodu. A to samé platí i o akustické pohodě, o níž se stará betonová konstrukce podlah a masivní dvojvrstvé opláštění vnitřních a vnějších stěn.

 

Vyberte si dřevostavbu

dům z
katalogu

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Prohlédnout katalog

individuální
dům

Postavíme vám dřevostavbu podle domu z katalogu. Ale také podle individuálního návrhu.

Více informací

Reference

Inteligentní dům umí mnohem více než jen hrát si se světly

Měli pozemek a chtěli co nejdříve bydlet ve svém. Proto se Lavičkovi rozhodli pro montovanou dřevostavbu. Stavět se začalo na jaře a Vánoce už rodina strávila v novém patrovém domě. Jejich dům je přitom výjimečný tím, že je doslova prošpikovaný moderními technologiemi. Nejen o tom, jak se staví inteligentní dům, jsme si povídali s jeho […]

Více informací

Neuvěřitelná rychlost výstavby bungalovu

Ta rychlost byla skvělá, pochvaluje si výstavbu bungalovu sportovní ředitel SK Kladno „Vždycky jsme si chtěli postavit vlastní dům a dřevostavba pro nás byla jasná volba,“ říká Petr Brabec, bývalý profesionální fotbalista, trenér a v současné době sportovní ředitel fotbalového SK Kladno. Od nastěhování do vysněného domu uběhlo už pět let a my jsme rodinu Brabcových […]

Více informací
rodinné domy

    Mám zájem o rodinný dům [_post_title]

    Abychom vás mohli kontaktovat, musíme po nějakou dobu s maximální péčí zpracovávat vaše osobní údaje. Kompletní informace a podmínky zpracování naleznete zde.